Proč si pospíšit s pořízením tepelného čerpadla?

Díky štědrým vládním dotacím ve výši až 180 000 Kč nastala skvělá doba pořídit si tepelné čerpadlo.

heat pump

Co se děje?

  1. Tepelná čerpadla mohou uspořit 50 až 70 % nákladů.
  2. Mohou vaši domácnost vytápět i chladit a zajišťují tak celoroční tepelný komfort.
  3. Získáte výhodné podmínky na pořízení a dotaci až 180 000 Kč.

Porovnejte si výrobce tepelných čerpadel a vyberte, které vám nejvíce vyhovuje

Vybrat si to nejvýhodnější tepelné čerpadlo online zvládnete za pár minut. Stačí si vybrat a hned uvidíte, jaké společnosti nabízí nejvýhodnější tepelné čerpadlo.

Kolik ušetřím použitím tepelného čerpadla?

Tepelná čerpadla dokáží uspořit 50 až 70 % nákladů ve srovnání s elektrickým či plynovým kotlem. Do budoucna lze předpokládat trvalý růst cen energií, celková úspora při používání vlastního tepelného čerpadla tak bude ještě výraznější. U rodinných domů se návratnost obvykle pohybuje od 3 do 5 let.


Jak funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je zařízení, které přeměňuje teplo z okolního prostředí (vzduchu, země nebo vody) na teplo vhodné pro vytápění domu nebo ohřev vody. Princip tepelného čerpadla lze přirovnat k principu chladničky. Ta odebírá teplo potravinám v ní uloženým a tímto odebraným teplem v podstatě vytápí místnost, kde je umístěna. V případě tepelného čerpadla se teplo získává z okolního prostředí, kde je ho neomezené množství.


„Je možné kombinovat tepelné čerpadlo se solárním systémem?“

Rozhodně ano. Tepelné čerpadlo můžete kombinovat v podstatě se všemi zdroji tepla. Otázkou pouze zůstává, zda je to energeticky účelné a zda se vám podobný provoz vyplatí. Důležité je, aby se provedlo správné hydraulické zapojení soustavy dle technických podkladů.


Zpravodajství

Aktualizováno: Švýcaři v referendu schválili návrh zákona o uhlíkové neutralitě i vyšší daň velkým podnikům

Tiscali.cz 18. 6. 2023
Švýcaři dnes v referendu schválili návrh zákona usilující o dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Obyvatelé této alpské země rovněž schválili zvýšení daně z příjmu velkých podniků. Pro klimatický návrh hlasovalo 59,1 procenta zúčastněných a pro novou sazbu daně 78,5 procenta. Vyplývá to z konečných výsledků, které zveřejnil server Neue Zürcher Zeitung (NZZ).
Ekonomika

Mýtné se zvýší o deset až 15 procent, spotřební daň z nafty se zvýší zřejmě od srpna

Tiscali.cz 18. 6. 2023
Mýtné na českých dálnicích by se od příštího března mohlo zvýšit o deset až 15 procent. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to dnes řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Uvedl, že zvýšení umožňuje změna evropské směrnice a mýtné lze navýšit o poplatky za emise.
Ekonomika

Cena plynu pro evropský trh je poprvé za dva roky pod 24 eury za megawatthodinu

Tiscali.cz 30. 5. 2023
Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh pokračují v poklesu na další dvouletá minima, což by mohlo přinést úlevu spotřebitelům a podnikům, kteří v minulém roce platili vysoké účty za energie.
Ekonomika

Loňskou zimu zůstala světla rozsvícená, energetický trh však bude čelit výzvám i letos

Radek Chlup 22. 5. 2023
Evropa snížila po vypuknutí války na Ukrajině svou závislost na ruské ropě a vyšla z energetické krize jako vítěz. Jedná se však stále pouze o jednu výhru, vyplynulo z prohlášení šéfa Mezinárodní energetické agentury (IEA) Fatiha Birola.
Komerční sdělení

Zjistěte si spotřebu domácnosti a porovnejte, zda za energie neplatíte zbytečně moc

Inzerce 17. 5. 2023 INZERCE
Situace na energetickém trhu se začíná postupně uklidňovat a dodavatelé energií přicházejí s novými ceníky. Proto doporučujeme ceny srovnávat v naší kalkulačce a zjistit, zda neplatíte za energie zbytečně moc. Nejpřesnější porovnání získáte podle své skutečné očekávané spotřeby.
Ekonomika

Jak extrémní vlny veder ohrožují ekonomické ambice Indie

Radek Chlup 11. 5. 2023
Podle analytiků ze společnosti S&P Global a Morgan Stanley se Indie stane do konce desetiletí třetí největší světovou ekonomikou (aktuálně 3,1 bilionu dolarů, do roku 2035 podle odhadů 10 bilionů), čímž překoná Japonsko a Německo. A zatímco se tato ambiciózní jihoasijská země otevírá zahraničním investorům s vidinou dalšího hospodářského růstu, ohrožují tyto ambice extrémní vlny veder.
Ekonomika

Mero se dohodlo s akcionáři konsorcia TAL na projektu rozšíření ropovodu

Tiscali.cz 10. 5. 2023
Česká společnost Mero se dohodla s akcionáři konsorcia TAL na projektu rozšíření Transalpinského ropovodu (TAL). Projekt by měl být dokončen v roce 2024, dohoda by se měla podepsat ještě v květnu. Na tiskové konferenci po dnešním jednání s italskou premiérkou Giorgiou Meloniovou to oznámil předseda vlády Petr Fiala (ODS).
Ekonomika

Zisk Shellu překonal očekávání, dosáhl téměř 10 miliard dolarů

Radek Chlup 4. 5. 2023
Britský ropný a plynárenský gigant Shell dosáhl v prvním letošním kvartálu upraveného čistého zisku 9,65 miliardy dolarů (přes 200 miliard korun). Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej v průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali na 8,6 miliardy dolarů.